Światowy Dzień Świadomości Autyzmy

Menu

Więcej aktualności

Książka, którą polecam

Z przyjemnością przedstawiamy ciekawe recenzje książek polecanych przez kolegów i koleżanki z PSP w Bierdzanach. O którą z książek poprosisz w bibliotece? 🙂

Dzień Ziemi 2022

W piątek 22 kwietnia z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie PSP w Bierdzanach wyruszyli na misję sprzątania świata. Celem akcji było posprzątanie najbliższej okolicy, utrwalenie

Wiosenna wycieczka do Opola

12 kwietnia uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Opola. Wyjazd rozpoczęliśmy spektaklem “Psiakość. Musical o zwierzęcej miłości.” w Teatrze Lalki i Aktora w

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu to święto obchodzone corocznie 2 kwietnia, mające na celu podnoszenie świadomości społecznej na temat autyzmu. Tak jak w wielu innych instytucjach w tym dniu, uczniowie oraz nauczyciele naszej szkoły ubrali się na niebiesko.

W naszej szkole, z tej okazji, 4 kwietnia zorganizowano apel podczas którego odbyła się pogadanka zainspirowana pracą w grupach oraz informacjami  zdobytymi przez uczniów. Wyświetlono filmy „Amazing things happen” oraz „Autyzm wprowadza zmysły w błąd”, które, jesteśmy przekonani, nie tylko poszerzyły wiedzę, ale również tolerancję uczniów wobec osób dotkniętych autyzmem i innymi zaburzeniami rozwoju.

 

 

 

 

Skip to content