Zdalne nauczanie

SZANOWNI RODZICE

 

Za nami już ponad tydzień zdalnego nauczania. Cały ciężar pracy z dziećmi (szczególnie w klasach młodszych) spadł na Was. Chcielibyśmy uzyskać od Państwa informację zwrotną, czy materiału zadawanego dzieciom jest wystarczająca ilość, czy jest go za mało lub za dużo. Czy częstotliwość zadawania jest wystarczająca, tzn. język polski (edukacja wczesnoszkolna)  - 3 razy w tygodniu, matematyka do 2 razy, pozostałe przedmioty – raz, czy wolą Państwo częściej. Zgodnie z zaleceniem MEN powinny być 3 – 5 lekcji dziennie.

Czekamy na Państwa opinie do końca tygodnia, tak, aby w przyszłym tygodniu (3 dni szkolne) oraz w następnych móc się do tego dostosować.

I jeszcze jedna uwaga, jeśli nauczyciel nie napisał, że praca ma być odesłana, proszę jej nie odsyłać.

Jeśli jest problem z pobraniem ćwiczeń Nowej Ery, to również proszę o kontakt, zostaną przesłane na adres mailowy.

Pozdrawiam i życzę zdrowia

Dyrektor szkoły

 

 

Uczniowie, którzy zostawili podręczniki z wydawnictwa Nowa Era w szkole mogą korzystać z nich w wersji elektronicznej. Wystarczy wejść na: dlanauczyciela.pl. Tutaj kliknąć w: Nauka zdalna z Nową Erą. Następnie: Wersje elektroniczne podręczników Nowej Ery do klas 1-8. Trzeba tylko, aby rodzic dokonał rejestracji w imieniu ucznia.

UWAGA: znajdują się tutaj również materiały on-line dla ucznia, które w zależności od potrzeb mogą być wykorzystywane przez nauczycieli. Zachęcamy do rejestracji.

 

 

 

SZANOWNI RODZICE ORAZ UCZNIOWIE!

 

           Decyzją Rządu i Ministra Edukacji Narodowej z dnia 20 marca 2020 r. przerwa w pracy szkoły wydłuża się do 10 kwietnia br. Zmieniają się również zadania szkoły, które mają ułatwić Wam realizację podstaw programowych. Chciałabym bardzo podziękować za Waszą dotychczasową aktywność i pracę w tych niecodziennych warunkach.

           Od 25 marca uruchomimy przesyłanie materiałów i zadań związanych z realizacją nowych treści podstawy programowej z poszczególnych przedmiotów. Będziemy starali się w pierwszej kolejności mieć na uwadze higienę Waszej domowej pracy. Utrzymujemy dotychczasową formę pracy. Zadania zamieszczane będą na stronie internetowej szkoły w poszczególnych zakładkach dla każdej klasy. Uwzględnione zostaną wszystkie przedmioty. Uruchamiamy skrzynkę poczty zwrotnej, na którą będziecie mogli wysyłać Wasze prace do wglądu przez nauczycieli.

Adres poczty to: szkola.bierdzany@interia.pl, w temacie proszę wpisać przedmiot oraz klasę.

Każda forma prezentacji Waszej domowej pracy będzie doceniana i oceniana. Zachęcam do częstego odwiedzania naszej strony internetowej i śledzenia materiałów tam zamieszczanych.

 

Dyrektor szkoły

 

 

SZANOWNI RODZICE ORAZ UCZNIOWIE

 

Do czasu ukazania się Rozporządzenia MEN w sprawie zdalnego nauczania, regulującego zasady tego nauczania, informuję, iż na stronie internetowej, w zakładkach dla każdej klasy będą ukazywały się materiały. Z każdego przedmiotu, pomijając plastykę, muzykę i religię raz w tygodniu. Z języka polskiego trzy razy w tygodniu, z matematyki raz lub dwa, w zależności od ilości zadań. Zadania nie są dla uczniów obligatoryjne i nie będą podlegały ocenie, chyba że uczeń zdecyduje inaczej.

W przypadku pytań, proszę o kontakt mailowy: pspbierdzany@poczta.onet.pl

 

Dyrektor   

PSP w Bierdzanach