Archiwum 2016/2017
Wycieczka w Kotlinę Kłodzką

W ostatnim tygodniu roku szkolnego uczniowie naszej szkoły pojechali na dwudniową wycieczkę, w trakcie której mieli okazję poznać atrakcje przyrodniczo - historyczne  Ziemi Kłodzkiej.

Pierwszego dnia  dzieci zwiedziły zabytkową Kopalnię Złota w Złotym Stoku, przyjrzały się warunkom życia w średniowiecznej osadzie górniczej oraz, z tarasu widokowego schroniska „Na Szczelińcu”, podziwiały piękny krajobraz Gór Stołowych. Pełen atrakcji dzień zakończył spacer po uzdrowisku Kudowa – Zdrój i zabawa na, położonym w Parku Zdrojowym, placu zabaw.

Drugi dzień rozpoczął się od wizyty w Muzeum Zabawek w Kudowie – Zdroju. Następnie uczestnicy wycieczki pojechali krętą, wąską, górską drogą w kierunku rezerwatu „Błędne Skały”. Przejście tego skalnego, pełnego wąskich korytarzy, szczelin i zakamarków labiryntu, dostarczyło uczniom wielu emocji i niezapomnianych wrażeń.

Po atrakcjach przyrodniczych na dzieci czekały jeszcze atrakcje historyczne – najpierw oglądanie barokowej bazyliki  w Wambierzycach, a następnie przejazd do Kłodzka i zwiedzania Twierdzy Kłodzko.

Poznanie kłodzkich fortyfikacji było ostatnim punktem programu wycieczki, która umożliwiła uczniom poznanie ciekawego regionu naszego kraju oraz była dla nich okazją do odpoczynku i wspólnej zabawy.

 

Więcej zdjęć w galerii.