Archiwum 2016/2017
Śniadanie Daje Moc

8 listopada najmłodsi uczniowie naszej szkoły kolejny raz uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Śniadanie Daje Moc”. Przeprowadzona przez nas akcja miała na celu przypomnienie uczniom, jak ważne jest zdrowe i pożywne śniadanie.

 

 

więcej
 
Szkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej

 

Dnia 04 listopada odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Polskiej Poezji Patriotycznej, przeznaczony dla uczniów klas IV-VI. Każdy z uczestników zaprezentował przed szkolną publicznością, wybrany przez siebie wiersz ...

 

 

więcej
 
Wycieczka do Opola

Wychowawcy klasy II i III wraz z uczniami 3 listopada byli na wycieczce w Opolu.

Na Uniwersytecie Opolskim dzieci  brały udział w projekcie zainspirowanym nowoczesną technologią  Avatar Live „Wielka przygoda małego żółwika Tomka. Tomek poznaje Polskę.”

więcej
 

Dnia 25 października odbyło spotkanie z policjantami z Komisariatu Policji w Ozimku. Pani policjantka, sierż. sztab. Beata Świtalska, wiła nam o zasadach bezpieczeństwa podczas drogi do szkoły i domu, z uwzględnieniem poruszania się po drogach publicznych w terenie zabudowanym oraz poza nim, a także podczas jazdy rowerem na drodze.

Pan policjant rozdał uczniom odblaski, które są niezbędne podczas poruszania się po zmroku. Spotkanie było bardzo krótkie, ale ciekawe.

 

 

 
Dzień Edukacji Narodowej

 „Jesteśmy jeszcze młodzi, ale wiemy, jak wiele mozolą się dla nas, pracują nasi nauczyciele” – przywitali wszystkich uczniowie, którzy z okazji Dnia Edukacji Narodowej zaprosili pracowników naszej szkoły oraz swoje koleżanki i kolegów na przygotowaną przez siebie uroczystą akademię.

więcej
 
Wybory Rady Samorządu Uczniowskiego

06.10.2016 roku w naszej szkole odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego, które poprzedziła kampania przedwyborcza. Uczennice startujące w wyborach przygotowały plakaty, hasła wyborcze oraz obietnice, które przedstawiły wszystkim uczniom.

więcej
 
Dlaczego warto uważać na lekcjach języka angielskiego?

 

Z tak postawionym pytaniem zmagała się ostatnio grupka uczniów klasy VI, którzy, jako najstarsi w szkole, zgodzili się podzielić swoimi refleksjami na ten temat ze swoimi  młodszymi kolegami.

 

 

więcej
 
Akcja Sprzątanie Świata 2016

 

30 września po raz kolejny braliśmy udział w akcji Sprzątania Świata. Pogoda sprzyjała jesiennemu spacerowi a więc udało się połączyć przyjemne z pożytecznym i w dwóch grupach – dzieci młodsze i starsze – wyruszyliśmy na wieś.

 

więcej
 
Najlepsi zaczynają wcześnie, czyli spotkanie z odnoszącą sukcesy łyżwiarką z Opola

We wtorek 27 września 2016 nasi uczniowie mieli okazję poznać znakomitą młodą sportsmenkę z AZS Politechnika Opolska, panią Oliwię Gawlicę, łyżwiarkę, która odwiedziła PSP w Bierdzanach. Pani Oliwia opowiedziała dzieciom o swoich dotychczasowych sukcesach, które doprowadziły ją do reprezentacji Polski w short tracku na Mistrzostwach Świata seniorów w Korei Południowiej.

więcej
 
Rozpoczęcie roku szkolnego

1 września o godzinie 900 rozpoczęliśmy rok szkolny 2016/2017. Gdy wybrzmiał pierwszy po wakacjach dzwonek uczniowie, rodzice i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, gdzie przywitała wszystkich pani Dyrektor. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem hymnu narodowego.

 

 

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>