Archiwum 2016/2017
Walentynki

Chociaż Walentynki obchodzimy 14 lutego, który to dzień w tym roku przypada podczas ferii, dzięki zaangażowaniu Samorządu Uczniowskiego i jego Opiekunki, pani Marioli Podbrożny, w szkole działała Poczta Walentynkowa. Podczas rozdawania kartek było naprawdę wesoło!

więcej
 
Bal maskowy

Jednym z najbardziej wyczekiwanych i lubianych wydarzeń w szkole jest, co roku, zabawa karnawałowa. Już wiele wcześniej, słychać na korytarzu rozmowy o przebraniach i strojach.  Są tacy, którzy przygotowują je sami, innym pomagają rodzice. 

więcej
 
Dzień Babci i Dziadka

Kocham Cię, Babciu. Kocham Cię, Dziadku. Zapraszam Was dzisiaj serdecznie do mojej szkoły. Pozwólcie, że w dniu Waszego Święta w piosenkach i wierszach spróbujemy wyrazić Wam naszą ogromną miłość, wdzięczność i szacunek.

Dziękuję, że przyjęliście moje zaproszenie.  Usiądźcie wygodnie, zaczynamy.

więcej
 
Jasełka

 

22 grudnia 2016 roku w naszej szkole odbyło się przedstawienie – uczniowie, pod opieką katechetki, pani Ewy Grzelki przygotowali Jasełka W Betlejem się wydarzyło …”. Pomimo, iż na dworze nie było śniegu panowała przyjemna, świąteczna atmosfera. 

więcej
 
Warsztaty profilaktyczne

Wzrastające tempo życia oraz zmieniający się świat stawiają coraz większe wymagania przed młodymi ludźmi. Pokusy i łatwość dostępu do ich realizacji sprawia, że młodzież, a nawet dzieci  często podejmują decyzje związane z zachowaniami ryzykownymi.

 

więcej
 
Mikołajki

6 grudnia obchodziliśmy w szkole Mikołajki, czyli dzień Świętego Mikołaja. Święto ustalono na cześć biskupa Mikołaja z Miry. Najbardziej znaną legendą związaną z biskupem jest opowieść o tym, jak umożliwił trzem ubogim pannom wyjście za mąż, ponieważ dyskretnie, niezauważenie podrzucił im posag. Święto Mikołaja znane  jest na całym świecie

więcej
 
Andrzejki 2016

W poniedziałek 21 listopada w naszej szkole odbyły się  „Andrzejki”, które są wydarzeniem na stałe wpisanym w tradycję naszej placówki. Główną atrakcją, jak zwykle,  był pokój wróżb.

więcej
 
Warsztaty z bioróżnorodności w Bierdzanach

Stowarzyszenie Mieszkańców i Przyjaciół Bierdzan było organizatorem warsztatów dla dzieci i młodzieży pn ,,Przyroda wokół nas – uczymy się ją poznawać i fotografować”. W ramach projektu „Bioróżnorodność Opolszczyzny – skarbem dziedzictwa przyrodniczego” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

więcej
 
Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

Dnia 14 listopada 2016 roku uczennice naszej szkoły wzięły udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim Polskiej Poezji Patriotycznej   w Osowcu pod patronatem Opolskiego Teatru Lalki i Aktora

 

więcej
 
Święto Niepodległości

10 listopada, w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, upamiętniającego odzyskanie przez Polskę niepodległości po 123 latach zaborów, podczas uroczystej akademii, o historii naszej Ojczyzny opowiadał uczniom orzeł. Piękny ptak z naszego godła,

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>