Archiwum 2016/2017
Nie ma jak u mamy …

W czwartek 25 maja odbyło się w naszej szkole uroczyste spotkanie z okazji Dnia Matki. Jak co roku zaprosiliśmy mamy wszystkich naszych uczniów i, jak zwykle, mogliśmy cieszyć się ich liczną obecnością.

więcej
 
Konstytucja 3 Maja

Uroczysta akademia z okazji uchwalenia rocznicy Konstytucji 3 Maja zgromadziła 28 kwietnia 2017 r. na sali gimnastycznej odświętnie ubranych, przystrojonych w narodowe kokardy, nauczycieli i uczniów naszej szkoły.

więcej
 
Kartki Wielkanocne

Uczniowie klas III-VI od lutego do kwietnia br. podczas lekcji religii i zajęć „Kółka katechetycznego”, wykonywali samodzielnie kartki wielkanocne. Pracowali z zapałem i zaangażowaniem. Pomagali sobie, konsultowali pomysły, doradzali, wymieniali uwagi, dzielili potrzebnymi do pracy materiałami.

więcej
 
II Międzyszkolny Konkurs Mitologiczny

Juliana Kubis – kl. VI, Julia Pyraś – kl. V i Wiktoria Jagusch – kl. V reprezentowały naszą szkołę w Konkursie Mitologicznym, który odbył się 3 kwietnia 2017 r. w SSP w Węgrach.

więcej
 
Zajęcia edukacyjne na Uniwersytecie Opolskim

30 marca 2017 r. uczniowie klasy V i VI, biorący udział w projekcie Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki, stali się na jeden dzień studentami Uniwersytetu Opolskiego i uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez tamtejszych pracowników. Wykłady odbywały się w auli, a ćwiczenia w laboratorium chemicznym.

więcej
 
O tym, jak w naszej szkole można nauczyć się pływania.

Od początku marca, w każdą środę, prawie dwadzieścioro uczniów naszej szkoły jeździ na lekcje pływania do pływalni Laguna w Oleśnie.

Na lekcjach pani instruktor uczy nas pływać różnymi stylami i skakać do wody. Mamy również zabawę, która polega na wyławianiu zabawek z wody.  W czasie pobytu na basenie ...

więcej
 
Pierwszy dzień wiosny

Po mrozie, chłodzie, śniegu i długich, ciemnych wieczorach - nareszcie! 21 III uroczyście, wesoło, z radością przywitaliśmy wytęsknioną wiosnę. Każda klasa przygotowała dla tej zielonej, pachnącej świeżą trawą i niosącej we włosach śpiew ptaków pani coś specjalnego. To nic, że „w marcu, jak w garncu” ...

więcej
 
Konkursy przedmiotowe

13 marca odbyło się w naszej szkole uroczyste podsumowanie wojewódzkich konkursów przedmiotowych.  Uczennice klasy VI i V, które brały udział w konkursach, otrzymały dyplomy oraz nagrody książkowe. Nagrodzone i wyróżnione uczennice to:

 

więcej
 
Szkolny Turniej Tenisa Stołowego

Przed feriami odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego. Zawody przeprowadziła, czuwając nad bezpieczeństwem zawodników i przestrzeganiem zasad fair-play, pani Aleksandra Pancerz. 

 

 

więcej
 
Spotkanie z policjantami

Chociaż ferie to czas odpoczynku, trzeba pamiętać o tym, żeby odpoczywać bezpiecznie, nie stwarzając zagrożenia dla życia i zdrowia swojego ani innych osób. Dlatego przed zimową przerwą przypominaliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu zimą. W szkole spotkaliśmy się z policjantami,

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>