Archiwum 2016/2017
Diecezjalny konkurs plastyczny

W 2017 roku przypada 100. rocznica objawień MB w Fatimie, w Portugalii. W związku z tym, Wydział Katechetyczny opolskiej Kurii zorganizował szereg konkursów o tej tematyce. Dla dzieci szkół podstawowych zorganizowano, między innymi, konkurs plastyczny, pt: Orędzie Matki Bożej z Fatimy ciągle aktualne: 1917-2017. Dwoje uczniów - Wiktoria i Bartłomiej Strzelczyk - podczas zajęć kółka katechetycznego, poznawało historię wspomnianego wydarzenia oraz przygotowywało swoje prace plastyczne na ten konkurs. Warto zauważyć, że chociaż każde z nich pracowało nad swoim własnym rysunkiem, wzajemnie sobie pomagali i doradzali. Prace zostały przesłane do Wydziału Katechetycznego w grudniu 2016 roku. W lutym okazało się, że Wiktoria została laureatką, zajmując szóste miejsce w swojej grupie wiekowej wśród wszystkich prac nadesłanych z całej diecezji opolskiej. Wyróżniony też został Bartek. 

Uroczyste podsumowanie konkursów i gala z wręczeniem nagród i dyplomów, odbyły się 18 maja w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego przy Wydziale Teologicznym w Opolu. Za wielkie zaangażowanie uczniów dziękowali, zachęcając jednocześnie do udziału w następnych konkursach w roku szkolnym 2017/2018, bp. Rudolf Pierskała, Wiceprezydent Opola – p. Marcin Rol oraz Opolski Kurator Oświaty – p. Michał Siek.

Wraz z nauczycielką, uczniowie zwiedzili też Wydział Teologiczny oraz wydziałową bibliotekę. Dla Wiktorii i Bartka serdeczne podziękowania za ich solidną i systematyczną pracę oraz za godne reprezentowanie Szkoły. Gratulacje, tym bardziej, że oboje wykonali także prace na ogólnopolski konkurs: „Początki Rycerza Niepokalanej” XI Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady Wiedzy o św. Maksymilianie” w październiku ubiegłego roku.  Więcej zdjęć z gali w Opolu, a na nich naszych bohaterów, zobaczyć można na stronie http://wk.diecezja.opole.pl/index.php/aktualnosci/404-podsumowanie-diecezjalnych-konkursow