Archiwum 2014/2015
Wycieczka na Uniwersytet Opolski

Wycieczka na Uniwersytet Opolski


  W dniu 08.09.2014r  w ramach projektu ,,Fascynujący świat nauki i technologii’’ odbyła się wycieczka dla klas 4-6 na Uniwersytet Opolski. Przybyli tam również uczniowie z innych szkół podstawowych. Zostaliśmy podzieleni na 5 grup. Każda grupa była oznaczona innym kolorem. Na początku w auli przywitał nas rektor, krótkim przemówieniem oraz dwie maskotki – sowa i pisklę orła. Następnie pani profesor opowiadała nam o historii królów Polski, numizmatyce, heraldyce – nauce o herbach, genealogii oraz zadawała  pytania.

 Po wykładzie każda grupa udała się do innej  sali  na zajęcia, które obejmowały następujące bloki tematyczne :

- Szukamy innych cywilizacji

-Od alchemii do współczesności

-Fizyka jest wszędzie

-Mechaniczny świat

-Ciekawostki z wnętrza Ziemi

  Na zajęciach profesorowie pokazywali różne doświadczenia i ciekawie  o nich opowiadali. My też mogliśmy poeksperymentować. Było to wielkie przeżycie dla nas.

  Profesor UO

 Pan Paweł Włodarczyk – dr inż. UO, pokazywał prezentacje na temat „Mechaniczny świat”, opowiadał o pierwszych samochodach, a inny pan profesor przedstawił nam prezentację o ,,Ciekawostkach z wnętrza Ziemi’’ i opowiedział z czego składa się Ziemia.

  Wszystkie zajęcia były bardzo interesujące i ciekawe, wynieśliśmy   z nich dużo wiadomości. Po nich jesteśmy jeszcze bardziej ciekawi świata i czekamy na kolejne wycieczki.

 

 Magdalena Wiecha