Archiwum 2014/2015
Sprzątanie Świata - Polska = razem możemy więcej!

W akcji Sprzątanie świata  nasza szkoła bierze udział już od wielu lat. W tym roku również przeszliśmy się uliczkami naszej miejscowości. Pragniemy, by ludzie nie wyrzucali śmieci na ulice czy pola. Swoim przykładem za każdym razem udowadniamy, że jesteśmy TU obecni i zachęcamy do segregowania śmieci.

więcej
 
Wybory do RSU

29 września 2014 r. w naszej szkole na sali gimnastycznej odbyły się wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego pod hasłem „Młodzi głosują”. Głosowali wszyscy obecni w tym dniu uczniowie klas II – VI. Komisja Wyborcza w składzie: Kinga Świerc ...

więcej
 
Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych obchodzony jest w całej Unii Europejskiej 26 dnia września. Dzień ten został ustanowiony przez Radę Europy w 2001 po to, by prezentować kulturę i języki różnych krajów europejskich, a przede wszystkim ...

więcej
 
75. rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego

Z okazji 75. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, uczniowie klasy VI przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów apel, podczas którego zaprezentowali historię tworzenia struktur Polskiego Państwa Podziemnego oraz opowiedzieli o jego działalności. 

więcej
 
Spotkanie z policjantem

19 września gościliśmy w naszej szkole przedstawiciela Komisariatu Policji w Ozimku - st. sierż. Artura Jaworskiego.

Policjant w trakcie pogadanki omówił zasady bezpiecznego zachowanie podczas drogi do szkoły i domu, ze szczególnym uwzględnieniem poruszania się po drogach publicznych w terenie zabudowanym oraz poza nim, jazdy rowerem oraz innymi środkami komunikacji.

Uczniowie klasy I otrzymali również odblaskowe elementy, które są niezbędne podczas pieszych wędrówek po zmroku.

 
„Umiem pływać”

Uczniowie klasy III naszej szkoły w okresie od 16 września do 15 grudnia uczestniczą w projekcie  powszechnej nauki pływania „Umiem pływać” organizowanym przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

więcej
 
Wycieczka na Uniwersytet Opolski

W dniu 08.09.2014r  w ramach projektu ,,Fascynujący świat nauki i technologii’’ odbyła się wycieczka dla klas 4-6 na Uniwersytet Opolski. Przybyli tam również uczniowie z innych szkół podstawowych.

więcej
 
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego

1 września uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Bierdzanach rozpoczęli nowy rok szkolny 2014/15. Inauguracja rozpoczęła się  powitaniem przez dyrektora szkoły uczniów, rodziców i nauczycieli.

więcej
 
Nowelizacja ustawy o systemie oświaty

W związku z nowelizacją przepisów ustawy o systemie oświaty dzień 1 września 2014 r. jest datą wprowadzenia obowiązku szkolnego dla sześciolatków oraz obowiązku rocznego przygotowania przedszkolnego dla dzieci pięcioletnich.

 

więcej
 

Informacja w sprawie zasad organizowania nauki religii i etyki w roku szkolnym 2014/2015

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   6   następny  >>