Archiwum 2013/2014
90 – lecie Lasów Państwowych

PGL LP Nadleśnictwo Turawa zorganizowało konkurs artystyczny z okazji 90 – lecia Lasów Państwowych. Tematyka prac plastycznych dotyczyła Lasów Państwowych. Technika wykonanych prac była różnorodna: rysunek kredką, tuszem, węglem, malarstwo na papierze, collage, witraż, wydzieranka, fotografia, plakat.

więcej
 
Sukcesy naszych uczniów w konkursie Speech Contest

   Społeczna Szkoła Podstawowa w Węgrach zorganizowała w dniu 6 maja 2014 roku międzyszkolny konkurs pt. Speech Contest  dla uczniów klas III-VI.  Udział uczniów w konkursie polegał na  przygotowaniu przemówienia w języku angielskim, w które nauczyciel mógł ingerować tylko w ograniczonym zakresie, oraz wygłoszeniu go na forum uczestników konkursu i jury. 

więcej
 
Konstytucja 3 Maja

Konstytucja 3 Maja została uchwalona przez Sejm Wielki w maju  1791 roku i była to pierwsza w Europie a druga na świecie uchwalona konstytucja. Dzień ten został uznany świętem już 5 maja 1971 roku. Ponownie ...

więcej
 
IX Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr.16 w Opolu zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Fotograficzny zatytułowany „Uroda wody".  Dwie uczennice z naszej szkoły Kamila Bastek oraz Aleksandra Sierota wzięły udział w tym konkursie.

więcej
 
Wycieczka do Opola

W czwartek 24 kwietnia 2014 r. uczniowie kl. I – VI wybrali się na wycieczkę do Opola. Celem naszego wyjazdu była rewia na lodzie pt. „Śpiąca królewna” oraz zwiedzanie opolskiego zoo.

O godzinie 700 wyjechaliśmy spod sklepu GS w Bierdzanach. Punktualnie dotarliśmy na lodowisko „Toropol”, gdzie staliśmy się świadkami ...

więcej
 
Fascynujący świat nauki i technologii

Wszyscy uczniowie naszej szkoły biorą udział w projekcie „Fascynujący świat nauki i technologii”. Każda grupa realizuje oddzielną ścieżkę.  

Grupa III obejmuje uczniów  klas I – II. Realizują oni ścieżkę edukacyjną w zakresie ...

więcej
 
Gminny Turniej Tenisa stołowego

W bieżącym roku, wzorem lat ubiegłych, uczniowie naszej szkoły brali udział w Gminnym Turnieju Tenisa Stołowego, który odbył się w pierwszym tygodniu kwietnia w Węgrach.

więcej
 
Witamy wiosnę

Pierwszy dzień wiosny powitała piosenka w wykonaniu uczniów kl. II, wprowadzając wszystkich obecnych w radosny nastrój. Dużo frajdy sprawiło dzieciom losowanie jajek niespodzianek z nazwami wiosennych kwiatów, a następnie odszukiwanie ich ...

więcej
 
Zimowisko

W naszej szkole  w dniach 17.03 – 19.03.2014 r. odbyło się zimowisko zorganizowane przez Urząd Gminy w Turawie i sfinansowane  ze środków przeciwdziałania uzależnieniom. Zimowisko prowadzone było przez panią Iwonę Łabazę , ...

więcej
 
Uczniowie klasy szóstej na obozie Euro Week

W  czasie minionych ferii zimowych  grupa uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Starych Budkowicach, do której dołączyli dwaj uczniowie naszej szkoły: Sebastian Michalczyk i Aleksander Wicher,  miała okazję uczestniczyć w specjalistycznym obozie szkoleniowym Euro Week – Szkoła Liderów zorganizowanym przez Forum Młodzieży Polskiej w Długopolu Zdroju na Ziemi Kłodzkiej.

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   5   następny  >>