Aktualności
Finał Szkolnej Szlachetnej Paczki - 18.12.2020 r.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego Tobiasz Łazarz oraz Kordian Czaplik razem z opiekunem panem Marcinem Robakiem wręczyli świąteczne paczki w piątek 18.12. Prezenty i wizyta szkolnej delegacji sprawiły wielką radość obdarowanym -  warto pomagać!

 

więcej
 

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,

zbliżają się święta. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę rzeczy dla potrzebujących mieszkańców naszej miejscowości. Niech poczują nasze wsparcie. Nasza Szkolna Szlachetna Paczka, będzie stała w budynku szkoły, przy drzwiach wejściowych. Artykuły prosimy przynosić od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 12.00 do 17 grudnia włącznie. Tak jak w ubiegłych latach prosimy o przekazywanie produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny osobistej o długim terminie ważności. 

 

 

 

 
Pomoc dzieciom w Peru

Chcesz pomóc dzieciom w Peru? Nie jest Ci obojętny ich los?

Weź udział w błyskawicznej akcji charytatywnej w naszej szkole.

Zbieramy ubrania dziecięce i pluszaki, które już na początku grudnia razem z innymi darami zostaną wysłane do potrzebujących dzieci w Peru.

Ubrania i pluszowe zabawki można przynosić do szkoły do poniedziałku 30 listopada.

Pamiętaj, dobro powraca.

 
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA - pomóżmy i my!!!
Kochane Dzieci i Rodzice
Z okazji Dnia Pluszowego Misia mamy okazję wspólnie wywołać radość na dziecięcych oddziałach szpitalnych w Opolu. Akcja trwa tylko do 25.11. Wejdźcie w link, przeczytajcie o szczegółach zbiórki i zobaczcie jak można pomóc. Liczy się każda kwota i udostępnienie linku dalej. Dobro powraca!
 
 
Zdalne obchody Narodowego Święta Niepodległości

Po 123 latach niewoli 11 listopada 1918 roku Polska odzyskała suwerenność. Jest to święto wszystkich Polaków. W przeddzień 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości uczniowie naszej szkoły rozmawiali o ważnych wydarzeniach i bohaterach narodowych. 

 

więcej
 

SZANOWNI RODZICE, DRODZY UCZNIOWIE!

 

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji i Nauki z dnia 23 października 2020 r.  zmieniającym rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 w Publicznej Szkole Podstawowej w Bierdzanach od poniedziałku, 26 października 2020 roku do odwołania obowiązują następujące rozwiązania organizacyjne:

 

Klasy I-II – lekcje stacjonarne, odbywają się zgodnie z planem, świetlica do 15.40

 

Klasy IV-VIII:

  • lekcje zdalne odbywają się zgodnie z planem, z wyłączeniem zajęć w przypadku prowadzącego przebywającego na zwolnieniu lekarskim,
  • poniedziałek (26.10) jest dniem organizacyjnym
  • podstawową formą komunikacji jest platforma MS Teams (proszę o pobranie https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-365/microsoft-teams/download-app, każdy uczeń ma login i hasło w zeszycie do informatyki),
  • nauczyciel decyduje, w jakiej formie przeprowadza zajęcia i kontroluje postępy w nauce.

 

Powyższe informacje mogą zostać zaktualizowane na polecenie Sanepidu.

 

W związku z powyższym proszę o informację na maila, do godziny 11 w poniedziałek, komu niezbędny jest sprzęt komputerowy. Sprzęt będzie udostępniony w miarę możliwości. W tej sprawie około godziny 12 skontaktuje się wychowawca klasy. Proszę również o informację przy problemach z logowaniem.

 

 
Wójt gminy Turawa w PSP w Bierdzanach

W pierwszym tygodniu nauki mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole Wójta Gminy Turawa pana Dominika Pikosa. Wizytę tę zawdzięczamy dwóm powodom. 

Pierwszy z nich to zdobycie przez naszą uczennicę Annę Synowską Stypendium Wójta Gminy Turawa.

więcej
 
Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021

1 września o godzinie 9:00 odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. W tym roku wyjątkowo, uczniowie przywitali się z wychowawcami w swoich salach, gdzie zostali zapoznani z nowymi zasadami bezpieczeństwa oraz wytycznymi funkcjonowania szkoły w dobie pandemii koronawirusa.

więcej
 

SZANOWNI RODZICE!

01.09.2020 r. (wtorek) o godz.1700 pierwsze spotkanie z wychowawcami dotyczące spraw organizacyjnych, zapoznania z programami, kryteriami oceniania, a przede wszystkim zasad funkcjonowania szkoły w czasie pandemii. Zapraszamy.

Prosimy o przybycie w maseczkach, zachowanie dystansu społecznego oraz dezynfekcję rąk przy wejściu.

Spotkania odbędą się zgodnie z harmonogramem:

klasa II – sala nr 5

klasa IV – sala nr 6

klasa VI – sala nr 4

klasa VII – sala nr 1

klasa VIII – sala nr 2

 

 

 
<<  poprzedni  1   2   3   następny  >>