Aktualności
SPOTKANIE KOLĘDOWE

     W czasie świąt Bożego Narodzenia uczymy się miłości do Pana Jezusa, podajemy sobie ręce, uśmiechamy się do siebie, przebaczamy sobie. W domach świętujemy, kolędujemy, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a w szkole, zgodnie z tradycją, organizujemy jasełka, spotkania opłatkowo – kolędowe, klasowe Wigilie.

 

Podtrzymując tę piękną tradycję 21 grudnia 2018 r. pani Mariola Podbrożny przygotowała z uczniami kl. VII, Emilką z kl. V oraz Natalką i Jennifer z kl. VI przedstawienie ukazujące tradycje bożonarodzeniowe połączone ze śpiewaniem kolęd.

 

Niezwykłe słowa zapadły nam głęboko w pamięć:

„To nie wspólna kolacja, prezenty i życzenia wyznaczają czas Bożego Narodzenia, ale wewnętrzna przemiana, jaka dokonuje się w człowieku, gdy w jego życie wkracza Chrystus”.

„Daj ludziom mądrość, która przyniesie zgodę, miłość i pokój dla świata. I by w każdym człowieku, człowiek dostrzegł brata”.

 

Wspólne śpiewanie kolęd stworzyło wyjątkową atmosferę. Dodatkowo wspaniała scenografia wprowadziła występujących i publiczność w świąteczny nastrój.

Na koniec Pani Dyrektor złożyła wszystkim życzenia radosnych, zdrowych świąt i szczęśliwego Nowego Roku.

 

 

 


 

Warning: Unknown: write failed: No space left on device (28) in Unknown on line 0

Warning: Unknown: Failed to write session data (files). Please verify that the current setting of session.save_path is correct () in Unknown on line 0