Archiwum 2017/2018
Rekord Guinnessa? Pomożemy!

W poniedziałek 16 października uczniowie naszej szkoły wzięli udział w ogólnopolskiej akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zorganizowanej  w ramach Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca.

Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca obchodzony jest od 2013 r. z inicjatywy Europejskiej Rady Resuscytacji. Celem tej inicjatywy jest popularyzacja wiedzy na temat zasad udzielania pierwszej pomocy osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia.

Właśnie 16 października, w ramach obchodów tego dnia, w całej Polsce podjęta została próba pobicia rekordu w jednoczesnym wykonywaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej przez jak największą ilość osób.

Nasza szkoła włączyła się w tę akcję. Punktualnie o godz. 12.00 nasi uczniowie rozpoczęli ćwiczenia z resuscytacji na trzech fantomach. Każdy uczeń musiał zademonstrować prawidłowo wykonane czynności związane z przywracaniem czynności serca. Całe wydarzenie, które trwało 30 minut, zostało udokumentowane w formie filmu, który zostanie przesłany jako dowód udziału naszych uczniów w akcji.

Całe wydarzenie sprawiło nam wiele radości. Przyniosło też same korzyści, gdyż od dziś każdy uczeń naszej szkoły będzie w stanie udzielić pomocy potrzebującym osobom.