Aktualności
Spotkanie z Dyrektorem Opolskiego Oddziału GDDKiA

W ostatnim tygodniu przed feriami naszą szkołę odwiedzili przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Dyrektor Opolskiego Oddziału GDDKiA, Pan Przemysław Maliszkiewicz osobiście przypomniał dzieciom zasady bezpiecznego i odpowiedzialnego ...

więcej
 
Spotkanie Świąteczne

     „Cicha noc…”,” Przybieżeli do do Betlejem  …”  Słowa najpopularniejszych  kolęd brzmiały w naszej szkole w ostatnim tygodniu nauki  przed przerwą świąteczną. Każda klasa spotkała się ze swoim wychowawcą na symbolicznej, klasowej wigilii.

 

więcej
 
Wyjazd do teatru

20 grudnia 2017 r. uczniowie kl. VI i VII pojechali do Teatru Nowego w Zabrzu, gdzie obejrzeli przedstawienie pt. „Scrooge. Opowieść wigilijna” w reżyserii Henryka Adamka  na podstawie znanego opowiadania Charlesa Dickensa, nawiązującego do świąt Bożego Narodzenia pt. „Opowieść wigilijna”.

więcej
 
Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki

Uczniowie klasy III w ramach projektu Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki realizowali wspólnie z wychowawcą panią Iwoną Łabazą tematykę „Ciekawy świat wokół nas”. Celem zajęć było rozbudzanie u dzieci pasji poznawczych otaczającego świata przyrody i fizyki. Zajęcia głównie odbywały się w terenie, w pasiece u pszczelarza oraz w lesie z leśniczym. 

 

więcej
 
KONKURS PLASTYCZNY

Uczniowie klas III-VII brali udział w Szkolnym Konkursie Plastycznym pod hasłem ,,By czytać się chciało, zakładkę zrób wspaniałą”. Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, pobudzanie wrażliwości  plastycznej i aktywności twórczej uczniów, kształtowanie poczucia estetyki oraz  rozbudzanie świadomości poszanowania książek.

więcej
 
Wycieczka do Filharmonii

Po raz kolejny mieliśmy okazję wyjechać na wycieczkę w ramach projektu „Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki”.  Tym razem starsi uczniowie naszej szkoły odwiedzili Filharmonię Opolską.  Zajęcia warsztatowe dotyczyły min. instrumentów, improwizacji muzycznych,  rodzajów dźwięków i ich przetwarzania.

więcej
 
Mikołaj o nas pamiętał

Mikołajki to czas, kiedy wszystkie dzieci, również w naszej szkole, czekają na odwiedziny Świętego Mikołaja, na dobre słowo i prezenty.

więcej
 
Kartki adwentowe

Adwent jest to  czterotygodniowy okres przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Nie jest czasem  pokuty, ale radosnego oczekiwania. Obfituje w zwyczaje i tradycje. Głównym symbolem tego okresu  jest światło i ciemność. 

 

więcej
 
Zabawa andrzejkowa

Andrzejki to wedle tradycji wieczór wróżb matrymonialnych i ostatnia okazja do zabawy przed adwentem. Kiedyś wróżby andrzejkowe traktowano bardzo poważnie. Dziś są one jedynie powodem do dobrej zabawy.

więcej
 
Narodowe Święto Niepodległości

W piątek 10 listopada w naszej szkole odbyła się uroczystość  upamiętniająca 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Uczniowie pod kierunkiem pani Iwony Łabazy  przygotowali apel, który obrazował burzliwe dzieje Polski.

 

 

 

więcej
 
<<  poprzedni  1   2   3   4   następny  >>