Archiwum 2017/2018
LEŚNA EDUKACJA

16 października 2017 r. uczniowie kl. VI i VII, biorący udział w projekcie Młodzi Odkrywcy Sekretów Nauki, uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych w Nadleśnictwie Opole. Spotkanie rozpoczęło się od  poznania  podstawowych funkcji lasu. Następnie uczniowie wypełniali karty pracy. Ciekawostką był słoik z kornikami, a także informacja, że korniki wcale nie jedzą drewna, tylko niszczą łyko – żywą tkankę roślinną i w ten sposób dochodzi do zamierania drzew.

Uczniowie oglądali prezentację multimedialną o mieszkańcach lasu.  Podziwiali dioramy odwzorowujące fragmenty siedlisk przyrodniczych w gablotach ekspozycyjnych. Wielkie wrażenie zrobiło na nich przedstawienie na temat życia zwierząt w naszych lasach i stawach w różnych porach roku. Oglądali przyrządy znalezione w lesie, których używali kłusownicy, a także kleszcza pod mikroskopem.

Na koniec zagrali w Koło Fortuny. Odpowiadali na pytania z różnych dziedzin, np. ochrona przyrody, tajemnice roślin, tajemnice zwierząt, praca leśnika, ptasie wieści, z ekologią na ty, matematyka w przyrodzie.

Wrócili do domu pełni wrażeń, zadowoleni, wzbogaceni o nowe doznania i zaopatrzeni w sporą dawkę wiedzy.