Archiwum 2017/2018
Euro Week – szkoła liderów.

Już po raz drugi, w dniach 2-6 listopada 2017,  grupa uzdolnionych językowo uczniów naszej szkoły, pod opieką nauczycielki języka angielskiego pani Katarzyny Chimiak, wzięła udział w programie Euro Week w Długopolu Zdrój na Ziemi Kłodzkiej. Oto jak swój pobyt na obozie wspominają jego uczestniczki -  Juliana Kubis, Milena Dymowicz, Weronika Płoskonka i Julia Pyraś:

Podróż do Kotliny Kłodzkiej zajęła nam 3 godziny. Na miejsce dotarliśmy 2 listopada około godz. 17.30. Kiedy się zakwaterowaliśmy w ośrodku wczasowym Alaksander w Długopolu Zdrój, poszliśmy na kolację. Po kolacji odbyło się powitanie, w czasie którego organizatorzy zapoznali nas z celami i zasadami programu Euro Week. Na warsztatach integracyjnych poznaliśmy innych uczestników programu. Poznaliśmy też niektórych wolontariuszy, młodych nauczycieli z wielu różnych krajów, którzy mieli prowadzić nasze zajęcia w kolejnych dniach pobytu. Na zakończenie dnia odbyła się dyskoteka.

Drugi dzień zaczęliśmy śniadaniem. Już o 9.30 bawiliśmy się na warsztatach zwanych Energizer, które miały nas rozruszać i wypełnić energią na resztę dnia. Następnie, podzieleni na grupy, robiliśmy plakaty o krajach europejskich. Tańczyliśmy tańce narodowe różnych krajów. Potem odbyły się warsztaty pt. „Meeting new people” w czasie których rozmawialiśmy po angielsku z wieloma wolontariuszami z egzotycznych krajów, takich jak Tajlandia, czy Etiopia. Obejrzeliśmy też prezentację o Indiach, o których opowiadał pochodzący z tego kraju wolontariusz imieniem Vara. W tym dniu śpiewaliśmy też karaoke w języku angielskim i po polsku oraz, jak poprzedniego dnia, bawiliśmy się na dyskotece.

Trzeciego dnia, po śniadaniu, pojechaliśmy na wycieczkę do muzeum filumenistycznego w Bystrzycy Kłodzkiej oraz do Kłodzka, po którym oprowadzili nas wolontariusze. Do naszego ośrodka wróciliśmy na obiad, a po obiedzie znowu mieliśmy zajęcia w języku angielskim. Obejrzeliśmy też prezentację o Filipinach, z których pochodziła jedna z wolontariuszek. Po kolacji odbył się pokaz talentów pełen występów naszych kolegów i koleżanek w postaci śpiewu, tańca, akrobacji  i trików karcianych. Jak zwykle, na zakończenia dnia, przygotowano dla nas dyskotekę.

Ostatni dzień naszego pobytu rozpoczął się śniadaniem. Następnie zainteresowana część naszej grupy udała się na mszę do kościoła. Po powrocie czekały nas kolejne zajęcia w grupach, min. debata oxfordzka, projektowanie szkoły marzeń oraz kalambury po angielsku. Mieliśmy także za zadanie przygotowanie tańców z krajów, które wylosowaliśmy. Po kolacji odbyła się miła uroczystość- rozdanie dyplomów oraz prezentów , które przygotowaliśmy sobie nawzajem.

Nazajutrz rano, po śniadaniu, pożegnaliśmy gościnne Długopole Zdrój. W drogę do domu zabraliśmy ze sobą moc nowych doświadczeń i fantastyczne wspomnienia.