Aktualności
PROGRAMOWANIE

12 listopada uczniowie klasy I i III pojechali do Opola do Centrum Nauki i Eksperymentu – ,,Zaczarowany Świat’’ na zajęcia w pracowniach eksperymentalnych.  Zajęcia te odbywały się w ramach realizowanego projektu ,,Sztuczna Inteligencja I – programowanie w szkołach Opolskiego NUTS -3’’. Trwały 2,5 godz.

Uczniowie z wielkim zainteresowaniem wysłuchali opowiadania o tym, jak mieszkają ludzie na całym świecie. Dlaczego ich domy tak bardzo się różnią. Zastanawiali się jakich materiałów używają do budowy. Oglądali też domy na ilustracjach. Następnie z wielkim zapałem przystąpili do budowy własnego domu z cegieł – gąbek. Oj, ile było radości.

W pracowni eksperymentalnej obserwowali i przeprowadzali różne eksperymenty, m. in. próbowali swoich sił przy podnoszeniu ciężkiego wiadra, sprawdzali czy można usiąść na gwoździach, obserwowali jak zachowuje się sprężyna spadająca po schodkach. W pracowni komputerowej układali z puzzli drogi dla ozobotów. Łączyli niektóre drogi, a następnie obserwowali jak ozoboty się poruszają.

Po zakończeniu zajęć uczniowie zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.