Wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka wszystkie klasy PSP w Bierdzanach wybrały się na wycieczkę do Rezerwatu Smolnik w Szumiradzie. Pracownik Nadleśnictwa Olesno, pan Edmund Grala, poprowadził nas ścieżką edukacyjną "Szumi las w Szumiradzie".

 

więcej
 
26 maja - Święto Naszych Mam

„Żadna mądrość, której możemy nauczyć się na ziemi,

nie da nam tego, co słowo i spojrzenie matki."

- Wilhelm Raabe

więcej
 
Spotkanie z panem leśniczym

17.05. klasy młodsze wyruszyły na pieszą wycieczkę do lasu. W wyznaczonym miejscu, na skraju lasu rozpoczęły się zajęcia z panem Marcinem Kurkiem, pracownikiem Nadleśnictwa Turawa. 

więcej
 
Precz zimo, witaj wiosno!

 

19. marca pożegnaliśmy zimę. Marzanny pierwszej i drugiej klasy zostały na dobre przegonione z Bierdzan razem z chłodem i brzydką pogodą. Uczniowie w trakcie  pochodu nad staw wywołali już pierwsze, ciepłe promienie słońca. 

 

więcej
 
Dzień kobiet

Marzec rozpoczęliśmy od bardzo miłej uroczystości: Dnia Kobiet! Świętowaliśmy nie tylko w szkole, ale również online. Dziewczyny zostały obdarowane pięknymi życzeniami i wierszami. W klasach młodszych chłopcy wykonali dla koleżanek upominki i wręczyli kwiaty. 

więcej
 
Projekt „Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża”

 

Publiczna Szkoła Podstawowa w Bierdzanach przystąpiła do projektu „Op@lskie dla podstawówek - zdalne nauczanie zbliża”, który jest realizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

            

więcej
 
Karnawałowe szaleństwo w klasach młodszych

10 lutego uczniowie klas młodszych obchodzili z niecierpliwością wyczekiwany Bal Karnawałowy. Z tej okazji dzieci uczestniczyły w dekorowaniu sal, po czym przebrały się w kolorowe stroje. Wszyscy znakomicie wczuli się w role i świetnie się bawili.

 

więcej
 
Finał Szkolnej Szlachetnej Paczki - 18.12.2020 r.

Przedstawiciele samorządu uczniowskiego Tobiasz Łazarz oraz Kordian Czaplik razem z opiekunem panem Marcinem Robakiem wręczyli świąteczne paczki w piątek 18.12. Prezenty i wizyta szkolnej delegacji sprawiły wielką radość obdarowanym -  warto pomagać!

 

więcej
 

Drodzy Rodzice oraz Uczniowie,

zbliżają się święta. Z tej okazji Samorząd Uczniowski ogłasza zbiórkę rzeczy dla potrzebujących mieszkańców naszej miejscowości. Niech poczują nasze wsparcie. Nasza Szkolna Szlachetna Paczka, będzie stała w budynku szkoły, przy drzwiach wejściowych. Artykuły prosimy przynosić od wtorku do piątku w godzinach 8.00 - 12.00 do 17 grudnia włącznie. Tak jak w ubiegłych latach prosimy o przekazywanie produktów żywnościowych oraz środków czystości i higieny osobistej o długim terminie ważności. 

 

 

 

 
1   2   następny  >> drukuj