Jasełka

W piątek, 20.12, na ostatniej godzinie lekcyjnej odbyły się w naszej szkole Jasełka przygotowane przez uczniów klasy piątej pod opieką pani Doroty Król. 

więcej
 
Gminny konkurs plastyczny

W ramach projektu  „Wspólna akcja segregacja – działania informacyjno-edukacyjne dotyczące gospodarki odpadami w gminach Opole, Komprachcice i Turawa” uczniowie szkoły w Bierdzanach wykonywali prace plastyczne dotyczące ekologii, 

więcej
 
Wycieczka do Kłodzka

     Uczniowie naszej szkoły 04.12.2019 r. wyruszyli w mikołajkową podróż do Kłodzka. W Parku Miniatur zobaczyli  makiety przedstawiające słynne budowle z Europy i świata. 

 

więcej
 
Andrzejki

28 listopada odbyła się zabawa Andrzejkowa. Sala gimnastyczna ozdobiona była kolorową bibułą. Uczennice klasy VIII przygotowały pokój wróżb, ...

 

więcej
 
PROGRAMOWANIE

12 listopada uczniowie klasy I i III pojechali do Opola do Centrum Nauki i Eksperymentu – ,,Zaczarowany Świat’’ na zajęcia w pracowniach eksperymentalnych. Zajęcia te odbywały się w ramach realizowanego projektu ,,Sztuczna Inteligencja I – programowanie w szkołach Opolskiego NUTS -3’’. Trwały 2,5 godz.

 

więcej
 
Święto Niepodległości

 

8 listopada 2019 r., w piątek w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Święta Niepodległości.

więcej
 
Euroweek- szkoła liderów

Julia i Wiktoria, uczennice klasy VIII naszej szkoły, w dniach 4 do 8 listopada 2019 roku, wzięły udział w specjalistycznym obozie językowym „Euroweek” w Międzygórzu. Wyjazd zorganizowała nauczycielka języka angielskiego, pani Katarzyna Chimiak. Uczennice pojechały tam wraz z grupą uczniów z PSP w Starych Budkowicach.  

więcej
 
Spektakl ekologiczny

Dnia 4 listopada 2019 roku uczniowie klasy I i III uczestniczyli w spektaklu teatralnym w wykonaniu aktorów ze Studia Małych Form Teatralnych "Sztuka, pt. Jaś i Małgosia". Przedstawienie oprócz klasycznej treści bajki o Jasiu i Małgosi miało charakter ekologiczny. 

więcej
 
Halloween games w klasach pierwszej i trzeciej

W środę 30 października uczniowie młodszych klas przebrani w stroje, wzięli udział w strasznie fajnych zabawach halloweenowych. W trakcie zabaw dzieci poznały słownictwo związane z tym świętem, ale przede wszystkim świetnie się bawiły. 

więcej
 
Lekcja demokracji - wybory do Samorządu Uczniowskiego

W poniedziałek 30 września 2019 odbyły się w naszej szkole wybory do Samorządu Uczniowskiego na rok Szkolny 2019/2020. Były one poprzedzone kampanią wyborczą. Kandydaci przygotowali bardzo ciekawe i oryginalne plakaty przedstawiające najważniejsze punkty swojego programu.

 

więcej
 
1   2   następny  >> drukuj