Aktualności
SPOTKANIE KOLĘDOWE

     W czasie świąt Bożego Narodzenia uczymy się miłości do Pana Jezusa, podajemy sobie ręce, uśmiechamy się do siebie, przebaczamy sobie. W domach świętujemy, kolędujemy, łamiemy się opłatkiem, składamy sobie życzenia, a w szkole ...

 

 

więcej
 
Spotkanie z psycholożką

18 grudnia 2018 r. w naszej szkole miało miejsce spotkanie z panią psycholog, podczas którego rozmawialiśmy o uzależnieniach. Dowiedzieliśmy się, że nie tylko papierosy, alkohol i narkotyki uzależniają. W obecnych czasach głównym zagrożeniem jest internet.

więcej
 
Nasi uczniowie na uroczystej gali konkursu „Opolska mama ma moc”

 12 grudnia 2018 roku nasi laureaci konkursu plastyczno - literackiego „Opolska mama ma moc” pod opieką pani Urszuli Ejsmont udali się do Centrum Wystawienniczo-Kongresowego w Opolu na uroczystą finałową galę wręczenia nagród. 

więcej
 
Mikołajki w kinie „Helios”

7 grudnia 2018 r. uczniowie naszej szkoły świetnie się bawili na filmie pt. „Dziadek do orzechów i cztery królestwa”. Film okazał się widowiskiem pełnym niezwykłych kostiumów, przepięknej scenografii i zaszczepił w niektórych pasję do majsterkowania. 

więcej
 
Zabawa andrzejkowa

23 listopada w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Bawiliśmy się na 6 i 7 lekcji.

Salę gimnastyczną przystroili uczniowie kl. VII i V, a tradycyjny pokój wróżb przygotowała klasa VIII.

 

więcej
 
ZDROWIE JEST W GŁOWIE

29 listopada 2018 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty żywieniowe „Zdrowie jest w głowie” dla uczniów klas: II i IV, V i VI oraz VII i VIII. Warsztaty obejmowały trzy czterdziestopięciominutowe spotkania, w czasie których pani dietetyczka omówiła zasady zdrowego odżywiania.

 

więcej
 
SUKCES NASZYCH UCZNIÓW NA SZCZEBLU WOJEWÓDZTWA

Nasi uczniowie wzięli udział w regionalnym konkursie „Opolska mama ma moc” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego.

 

 

więcej
 
Niepodległa

Obchody 100 – lecia niepodległości Polski rozpoczęliśmy już we wrześniu, kiedy na szkolnym korytarzu zostały wykonane  gazetki  przypominające tragedie rozbiorów I Rzeczypospolitej oraz okres ponad stuletniej walki o niepodległość naszej Ojczyzny.

 

 

więcej
 
Śniadanie daje moc

 Już od ośmiu lat 8 listopada uczniowie klasy II wspólnie ze szkołami z całej Polski uczestniczyli w ogólnopolskim programie edukacyjnym ,,Śniadanie daje moc”. Dzieci utrwaliły wiedzę o 12 zasadach zdrowego odżywiania.     

więcej
 
KONKURS RECYTATORSKI POLSKIEJ POEZJI PATRIOTYCZNEJ

 

W czwartek 8 listopada 2018 r. uczestniczyliśmy w Międzyszkolnym Konkursie Polskiej Poezji Patriotycznej, który miał miejsce w PSP w Osowcu. Odbywał się on pod patronatem Teatru Lalki i Aktora im. Alojzego Smolki w Opolu. 

więcej
 
1   2   następny  >>